آموزش نقاشی با نور با حداقل امکانات

IMG_6422_Light_Painting_Art_JanLeonardo_Beelitz_CallingHome_HD-800x600

آموزش نقاشی با نور با حداقل امکانات

حتما شما این تکنیک را قبلا در عکس ها مشاهده کردید ، با وجود اینکه این تکنیک پر طرفدار به نظر می رسد اما عکاسان زیادی ازش استفاده نمی کنند، نمایندگی مرکزی نیکون این تکنیک را به شما یاد خواهد داد تا شما یکی از عکاسانی که این تکنیک خاص را استفاده کرده است باشید.

IMG_6422_Light_Painting_Art_JanLeonardo_Beelitz_CallingHome_HD-800x600

در توضیحات قبل به مطالب اولیه این روش پرداختیم که با لمس لینک می توانید مشاهده نمایید، حال به چگونگی تنظیمات دوربین و تجهیزات لازم برای نقاشی با نور می پردازیم. در اولین گام شما باید یک سه پایه همراه خود داشته باشید ، سه پایه را در محل مورد نظر خود تنظیم کنید. برای تنظیمات دوربین ابتدا دوربین را باید در حالت manual  و فوکوس خودکار قرار دهید. یک مکان روشن پیدا کنید که منبع نوری از دوربین و سوژه فاصله ی یکسان داشته باشد و شاتر را تا نیمه فشار دهید؛ بدین‌ ترتیب فوکوس را تنظیم کرده‌اید. همچنین اگر موارد لازم را ندارید می توانید از چراغ‌ قوه LED استفاده کنید. سپس فوکوس را از حالت خودکار خارج کرده و آن را به حالت دستی برگردانید.

دوربین خود را در حالت دیافراگم Av در دوربین‌های کانن و A در دوربین‌های نیکون قرار دهید و عدد F را بین 4 تا 8 انتخاب کنید. ابتدا عدد ایزو را عدد 100 انتخاب کنید و سرعت شاتر را 10 تنظیم کنید.

به جای اصلی کار رسیدیم یعنی نقاشی با نور . شما باید در این مرحله منبع نوری خود را در دست بگیرید و نقاشی با نور را شروع کنید. شما می توانید با دیدن هر عکس از زاویه و فاصله ی مناسب با خبر شوید، همانطور که در قبل گفتیم این تکنیک نیاز به تمرین زیاد دارد بعد از تمرین دوربین خود را در حالت bulb قرار دهید و عکس های اصلی خود را بگیرید.

 

برای تعمیر و اطلاع از قیمت دوربین های نیکون با نمایندگی مرکزی نیکون تماس بگیرید.

 

درباره نویسنده