آموزش نقاشی با نور با حداقل امکانات

IMG_6422_Light_Painting_Art_JanLeonardo_Beelitz_CallingHome_HD-800x600

آموزش نقاشی با نور با حداقل امکانات

حتما شما این تکنیک را قبلا در عکس ها مشاهده کردید ، با وجود اینکه این تکنیک پر طرفدار به نظر می رسد اما عکاسان زیادی ازش استفاده نمی کنند، نمایندگی نیکون این تکنیک را به شما یاد خواهد داد تا شما یکی از عکاسانی که این تکنیک خاص را استفاده کرده است باشید.

IMG_6422_Light_Painting_Art_JanLeonardo_Beelitz_CallingHome_HD-800x600

نقاشی با نور یک تکنیک 100 ساله است و از قدیم ها وجود داشت ، قبل ها که امکانات زیادی برای عکاسی موجود نبود این تکنیک در شب و محیط باز امکان پذیر بود اما در عصر حاضر با پیشرفت امکانات و تکنولوژی این تکنیک را در محیط های بسته و در طول روز هم می توانید انجام دهید.

حال به بررسی چگونگی Light Painting یا نقاشی با نور می پردازیم. شما باید یک منبع نور را در دست بگیرید و قسمتی از فیلم یا سنسور را نقاشی کنید همچنین باید بگوییم دوربین خود را باید روی سرعت شاتر طولانی یا حالت Bulb تنظیم کنید و این کار را انجام دهید. این کار ابتدا سخت بنظر می رسد و امکان دارد چند بار این کار را انجام دهید ولی بازم به نتیجه دلخواه نرسید، پس باید کمی تمرین کنید.

این نوع نقاشی دارای دو متد رایج است که یکی حرکت دادن نور در محدوده قاب تصویر و عکاسی بلند مدت مانند نوشتن با استفاده از فشفشه و دیگری  استفاده از یک منبع نوری کنترل شده مانند چراغ قوه یا هرچیز دیگری برای روشن کردن بخشی از تصویر است.

مانند دیگر روش های عکاسی، این متد هم به تجهیزاتی نیاز دارد که عبارتند از :

دوربین دیجیتال ، سه ‌پایه ، منبع نوری (این منبع نور چیزهایی مانند فلاش یا چراغ قوه های LED  یا هرچیز دیگری می تواند باشد) و همچنین قدرت خلاقیت شما که بتوانید تصاویر زیبایی خلق کنید.

light-painting_-1001boom

 

در ادامه به توضیح بیشتر و آموزش هرچه بهتر این تکنیک می پردازیم که با لمس لینک می توانید از مطالب بهره مند شوید. برای تعمیر و اطلاع از قیمت دوربین های نیکون با نمایندگی نیکون تماس بگیرید.

درباره نویسنده