انواع عکاسی

انواع عکاسی

در این مطلب می خواهیم به بررسی انواع عکاسی بپردازیم، با نمایندگی مرکزی نیکون همراه باشید.

 42d03bd421e4fd7b3139c962ff3aaedf-300x300

عکاسی صنعتی  Industrial

در این سبک از عکاسی، عکاس بدون تغییر در موضوع به ثبت تصویر از دستاوردها، خدمات و محصولات  یک شرکت یا یک شخص می پردازد.

 

عکاسی تبلیغاتی    Commercial

نباید این سبک را با عکاسی صنعتی اشتباه بگیرید. عکاسی تبلیغاتی برخلاف عکاسی صنعتی در به تصویر کشیدن یک محصول بزرگ نمایی می کند و سعی در نشان دادن بهترین شکل آن دارد. عکاسی تبلیغاتی در حال حاضر بسیار پرکاربرد است .اگر می خواهید به این سبک عکاسی کنید باید ذهن خلاق و پر ایده ای داشته باشید.

 

عکاسی مد Fashion

در واقع می توان گفت این سبک زیرشاخه ای از عکاسی تبلیغاتی است، این سبک شامل عکسبرداری از انواع پوشاک ، لوازم تزیینی و زیبایی های بصریِ انسان است. می توان این سبک را یکی از پرخرج ترین سبک ها دانست زیرا به تجهیزات بسیاری نیاز دارد و همچنین باید بدانید این سبک یکی از سبک های پردرآمد نیز هست.

عکاسی مستند

عکاسی مسنتد از ابتدایی ترین سبک های عکاسی می باشد که عکاس باید تصویری ارائه کند که به بهترین وجه ممکن نشان ‌دهنده‌ ی حادثه مورد نظر به طور واقع ‌گرایانه باشد.

عکاسی معماری Architecture

همانطور که از اسم این سبک مشخص است این سبک مربوط به عکاسی از بناها، ساختمان ها و … است. مهم ترین نکته در این عکاسی رعایت پرسپکتیو است.

 

عکاسی پرتره   Portrait 

عکاسی از چهره عکاسی پرتره نام دارد. نورپردازی و کادربندی از فاکتورهایِ اساسی در زمینه عکاسی پرتره است. در این سبک از عکاسی تأکید بر حالات و چهره انسان است.

برای اطلاعات بیشتر از سبک های دیگر می توانید به مطالب قبلی سری بزنید. برای عکاسی هرچه بهتر شما نیاز به دوربین خوب دارید، درنگ نکنید و همین حالا با نمایندگی مرکزی نیکون تماس بگیرید.

 

درباره نویسنده