انواع عکاسی

انواع عکاسی

در این مطلب می خواهیم به بررسی انواع عکاسی بپردازیم، با نمایندگی نیکون همراه باشید.

42d03bd421e4fd7b3139c962ff3aaedf-300x300

عکاسی مفهومی Conceptual

شروع عکاسی مفهومی از جنبش هنر مفهومی در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی است. انی سبک از عکاسی سعی دارد آنچه در ذهن عکاس است را به تصویر بکشد و بیننده را به چالش بکشد.
عکس های همه سبک های عکاسی می توانند در این دسته قرار گیرند به شرطی که مفهومی خاص را به بیننده القا کنند.

 

عکاسی از کودکان/ خانواده

این سبک از عکاسی بسیار رایج است، به طوریکه شاید شما هم چندین بار به این سبک از خانواده یا کودکان خود عکس گرفته اید.

 

عکاسی طبیعت

این عکاسی که یکی از سخت ترین شاخه های عکاسی است را حتما در مجلات یا در فضاهای مجازی و .. مشاهده کرده اید. این شاخه خو به شاخه های کوچکتر مانند عکاسی از حیوانات وحشی، عکاسی از حشرات، عکاسی از گل ها ووو تقسیم می شود. این عکاسی لزوما برای عکاسان با مهارت زیاد است.

 

عکاسی ماکرو Macro

در این سبک عکاس به سراغ موضوعاتی مانند  گل ها، قطره های آب و حشرات… می رود. به این دلیل اسم این سبک ماکرو است که عکاس به قدری به آنها نزدیک می شود که تمامی اجزایی که شاید با چشم غیر مسلح دیده نشود را به تصویر بکشد. برای این سبک از عکاسی، لنز های مخصوصی وجود دارند که امکان زوم بالا روی سوژه را به عکاس می دهند.

 

عکاسی کوبیسم Cubism

معنای لغوی کلمه Cubism مکعب گرایی است.. در این سبک نگاه متفکرانه و متفاوتی به جهان هستی وجود دارد. در این سبک از عکاسی معمولا در دید اول تصویر درهم و پیچیده به نظر می آید که با توجه بیشتر می توان به هدف عکاس از آن پی برد.

 

عکاسی انتزاعی Abstract

عکاسی انتزاعی دقیقا در مقابل سبک ریالیسم یا واقع گرایی قرار دارد.انتزاعی برخلاف واقعی ، کلا در دنیای واقعی وجود ندارد. در این سبک قوه تخیل است که مهم ترین حرف را می زند. به همین ترتیب سوژه چیزی نیست که بطور کامل و دست نخورده در طبیعت دیده شود، بلکه در عکاسی انتزاعی، عکس یا کاملا غیرواقعی و خیالی است و یا سوژه در واقعیت وجود دارد ولی عکاس با حذف موارد اضافی یا ایجاد تغییر در کادر بندی و یا پر رنگ کردن جنبه های مهم تر سوژه ، تصویری متفاوت از واقعیت ارائه می دهد. یکی از کارهایی که می توانید در این سبک انجام دهید استفاده از زاویه هایی است که بیننده به آن عادت ندارد.

 

در ادامه به سبک های دیگر عکاسی می پردازیم، برای تعمیر دوربین خود و یا با خبر شدن از قیمت های دوربین ها با نمایندگی نیکون تماس بگیرید.

 

 

 

 

درباره نویسنده