برای عکاسی در شب به چه تجهیزاتی لازم داریم

برای عکاسی در شب به چه تجهیزاتی لازم داریم

عکاسی در شب یکی از چالش برانگیز ترین و می توان گفت سخت ترین شاخه ها در عکاسی است، در این مطلب می خواهیم به بررسی تجهیزات مورد نظر و چگونی عکاسی در شب بپردازیم. با نمایندگی کانن همراه باشید.

 maxresdefault

برای عکاسی در شب به چه تجهیزاتی لازم داریم؟

سه پایه

زمانی که صحبت از عکاسی در شب می‌ شود، اولین ابزاری که عکاسان از آن یاد می کنند سه‌ پایه است. داشتن یک سه‌ پایه محکم و مناسب از ضروری ‌ترین وسایل است. حتی با وجود پیشرفت تکنولوژی که شما می توانید ISO دوربین خود را طوری تنظیم کنید که لرزش ها تاثیری نداشته باشد باز هم لرزش ها تاثیر مضر خود را روی عکس شما می گذارند پس چه بهتر است که از سه پایه استفاده کنید. سبکی ، بدنه مقاوم و توانایی نگهداری تجهیزات عکاسی از ویژگی‌ های مهم برای سه پایه به‌ حساب می‌ آید که در خرید آن باید توجه داشته باشید. همچنین باید بگوییم بهتر است از سه ‌پایه ‌هایی که سیستم آزاد شدن کفشک بال‌ هد در آن‌ها بسیار سریع عمل می‌ کند و درعین ‌حال ایمن هستند استفاده کنید.

 

لنز با دیافراگم باز

می دانید که هر چه دیافراگم باز تر باشد سرعت عکاسی شما بالاتر خواهد رفت همچنین لرزش موجود در عکس به کمترین مقدار خود می رسد. در عکاسی شب توصیه ما به شما استفاده از دیافراگم بالاتر از  f/2.8است.

 

کیف حمل تجهیزات

برای آن که همیشه وسایل جانبی دوربین خود را به همراه داشته باشید بهتر است یک کیف مخصوص تهیه کنید.همچنین چون شما به دنبال عکاسی در شب هستید سعی کنید رنگ این کیف را طوری انتخاب کنید که در شب مشخص باشد و به راحتی بتوانید آن را پیدا کنید.

 

 

می دانید که عکاسی در شب خطرناک است پس باید وسایل دفاع، لباس گرم و خوراکی به مقدار نیاز را حتما با خود به همراه داشته باشید. در ادامه به وسیال مورد نظر دیگری هنگام عکاسی در شب می پردازیم، بریا خرید دوربین مناسب برای عکاسی در شب با نمایندگی کانن تماس بگیرید.

درباره نویسنده