ترفند های عکاسی در شب

ترفند های عکاسی در شب

در این مطلب می خواهیم به چگونگی عکاسی در شب بپردازیم، با نمایندگی مرکزی کانن همراه باشید.

6107595268_ff55200149_b

ابتدا به مهم ترین بخش عکاسی در شب یعنی عکاسی از یک منظره می پردازیم ;

بهترین مناظری که می توانید از آن ها در شب عکاسی کنید ، اتوبان های شهری که چشم انداز بینظیری از ماشین ها و زندگی مردم دارد و دریا در هنگام شب است. اولین نکته ‌ای که باید به آن توجه کنید  ترکیب‌ بندی سوژه مورد نظر است. این تنظیماتی که می گوییم حد نرمال عکاسی در شب است که می توانید رعایت کنید دوربین را روی سه ‌پایه قرار دهید و فلاش را خاموش کنید و ISO دوربین را روی 100 و سرعت شاتر را بر روی 4 ثانیه قرار دهید. البته شما می توانید چند عکس بگیرید و متوجه ایرادات و مشکلات عکس خود شوید و تنظیم را به حالت دلخواه عوض کنید.

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم داشتن سه‌ پایه بسیار ضروری است ولی اگر نتوانستید سه ‌پایه تهیه کنید و یا سه پایه را با خود نیاوردید و به دنبال گرفتن عکس های عالی هستید دوربین را در یک مکان که ثابت می ماند قرار دهید و سعی کنید از تکان خوردن و یا لرزش دوربین جلوگیری کنید.

یکی از ترفند هایی که عکاسان در هنگام شب انجام می دهند آن است که در هنگامی که نور ماه به بیشترین مقدار خود رسید عکاسی می کنند، به این ترتیب عکس ها با نور طبیعی و بهتر گرفته می شوند. همچنین شما باید حتما به وضعیت آب و هوای مکانی که می خواهید در آن عکاسی کنید توجه داشته باشید.

داشتن دوربین عکاسی مناسب یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید، تنظیم نور، دیافراگم و شاتر و ISO در دوربین های خوب به راحتی انجام می شود و همچنین شما می توانید دوربین خود را در حالت خودکار بگذارید تا سیستم هوشمند دوربین با توجه به موقعیت تنظیمات لازم را برای شما انجام دهد، درنگ نکنید و برای خرید دوربین مناسب با نمایندگی مرکزی کانن تماس بگیرید.

درباره نویسنده