ترفند های عکس گرفتن دو سوژه بر روی هم

ترفند های عکس گرفتن دو سوژه بر روی هم

اگر کار عکاسان حرفه ای را دنبال کنید و یا در عکس ها دیده باشید به عکس های double exposure برخورده اید. حال به بررسی این تکنیک از نگاه نمایندگی مرکزی نیکون می پردازیم.

double-exposure-photography-1

در ابتدا این نوع عکسبرداری از یک اشتباه شروع شد یعنی عکاس فراموش می کرد که فیلم را عوض کند و چند عکس بر روی هم ثبت می شدند و بعد از آن اولین عکس های Double Exposure و یا افتادن دوعکس روی هم، در دهه 1860 به عنوان یکی از منابع درآمد برای عکاسان ظاهر شد . آن ها برای افزایش درآمد خود و جذب کردن مردم، متوجه شده بودند که چگونه یک عکاسی پرتره دو بار در یک قاب ظاهر می شود، مثل اینکه شخصی که در عکس بود انگار با  دوقلوی خود عکس گرفته بود . در هر یک از عکس ها، شخص در یک موقعیت متفاوت بود.

برای گرفتن این عکس ها عکاسان باید یک سوژه/یک شخص را در یک موقعیت قرار می دادند سپس قبل از عکسبرداری بعدی ، آن را باید به جای دیگری انتقال می دادند. کلاه های لنز چرخشی و صفحات مخصوص (پیش ماده فیلم) نیز بخشی از این فرایند بودند.

اما با پیشرفت تکنولوژی این نوع عکسبرداری آسان تر شده است. حال طراحان برای تصاویر چندگانه دارای دو انتخاب هستند ، آنالوگ یا دیجیتال. بعضی از دوربین ها خود قابلیتی دارند که در آن شما می توانید چند عکس را تلفیق کنید. این قابلیت معمولا در تنظیمات Menu و یا Drive Mode دوربین با Multiple Exposure وجود دارد که با فعال کردن این قابلیت شما می توانید با دوربین خود ابتدا عکسی بگیرید و سپس دوربین به شما اجازه می دهد تا بر روی عکس گرفته شده عکس دیگری بگیرید.

 

Nikon-D750-Multiple-Exposure-Settings1

برای خرید دوربین نیکون ، اطلاعات بیشتر از قیمت دوربین های نیکون و یا تعمیر دوربین خود با نمایندگی مرکزی نیکون تماس بگیرید.

 

 

درباره نویسنده