در طبیعت از چه سوژه هایی عکس بگیریم؟

photographer_4x5-horiz-sunset420x260

در طبیعت از چه سوژه هایی عکس بگیریم؟

در این مطلب به سوژه‌هایی که می ‌تواند در سر راه عکاسی طبیعت قرار بگیرد می پردازیم، با فروشگاه مرکزی نیکون همراه باشید.

photographer_4x5-horiz-sunset420x260

گاهی در مسیری که طی می کنید سوژه هایی پیدا می شوند که به خودی خود جذاب و عالی هستند و فرقی نمی کند شما عکاس حرفه ای یا مبتدی باشید، همگی فقط یک مدل عکس می توانید بیندازید، غروب خورشید یا منظره دشت ها از این موارد هستند اما بعضی اوقات است که شما یک سوژه را می بینید که به تنهایی جذابیت خاصی ندارد و شما باید با استفاده از خلاقیت خود همچنین با استفاده از تجهیزات به این سوژه زیبایی و جذابیت دهید، مانند پرواز پرندگان که شما باید بدانید در این موقع باید شاتر و دیافراگم را چه تغییری بدید تا بهترین عکس را بگیرید.

 

 

اگر به دنبال حرفه ای شدن در عکاسی طبیعت هستید نکات زیر را رعایت کنید

  1. واضح ترین منطقه را برای عکاسی انتخاب کنید.
  2. نباید فقط از یک منطقه کوچک عکس بگیرید، سعی کنید منظره را تا حد ممکن بزرگ تر کنید.
  3. اگر به دنبال عکاسی از طلوع یا غروب خورشید هستید باید زیبا ترین مکان که خورشید بیشترین جلوه ی خود را نشان می دهد انتخاب کنید.
  4. اگر در یک منظره وسیع در طبیعت چند کاراکتر و مرکز توجه می ‌بینید با تغییر محل دوربین و یا تعویض لنز هر کدام از آن ها را اختصاصاً با مرکزیت همان سوژه عکاسی کنید.
  5. علیرغم وسعت صحنه اگر چیزی به صورت مرکز و نقطه جذاب خودنمائی میکند به آن توجه کنید و مرکزیت تصویری آن را نشان دهید حتی اگر آن یک شعاع نوری باشد.
  6. اگر در یک منظره وجود یک حیوان به زیبائی صحنه کمک میکند ، سعی کنید حتما از آن استفاده کنید.
  7. برای اجرای قانون rule of thirds یا یک سوم شما باید چهار خط فرضی را در ذهن خود بیارید ، دو خط افقی و دو خط عمودی که تصویر را به نه بخش مستطیلی کاملا هم اندازه تقسیم می‌کنند. بعضی از عکس ها در صورتی بهتر خواهند بود که هدف در مستطیل وسط قرار بگیرد اما اگر سوژه در محلی غیر از میانه یا روی محل تقاطع خطوط قرار دارد ترکیب عکس جذاب تر خواهد شد.

 

برای اطلاع بیشتر از دوربین های مناسب عکاسی در طبیعت با فروشگاه مرکزی نیکون در تماس باشید.

 

درباره نویسنده