رفلکتور یکی از تجهیزات مهم در عکاسی آتلیه

1201

رفلکتور یکی از تجهیزات مهم در عکاسی آتلیه

شاید اسم رفلکتور به گوشتان نخورده باشد اما عکس آن را حتما دیده اید، حال می خواهیم به بررسی یکی از تجهیزات لازم در عکاسی آتلیه ای یعنی رفلکتور بپردازیم. با فروشگاه مرکزی کانن همراه باشید.

1201

رفلکتور در عکاسی یا فیلمبرداری به کار می رود که یک صفحه ی منعکس کننده نور در رنگ های مختلف است که در سمت سایه سوژه قرار می گیرد تا با بازتاب نور در سایه آن قسمت را روشن کند. همچنین یکی دیگر از کاربرد های این صفحه آن است که از تابش مستقیم نور به سوژه مورد نظر جلوگیری می کند یعنی نور ابتدا به رفلکتور می خورد و سپس به سوژه.

 

رنگ های مختلف رفلکتور و کاربردشان

رفلکتور سفید :  اگر در استودیو و جای بسته کار می کنید این رنگ برای شما مناسب است . شما می توانید خودتان یک رفلکتور سفید بسازید به این صورت که باید از یک کاغذ سفید رنگ بزرگ و یا فوم های سفید رنگ استفاده کنید. برای بهتر شدن عکس ها اندازه ی این رفلکتور باید خیلی بزرگ باشد تا همه جا را پوشش دهد.

 

رفلکتور نقره ای : رنگ نقره ای این صفحات کل نور را بازتاب می دهد. به همین خاطر بهتر است در فاصله دورتری نسبت به سوژه آن را قرار دهید زیرا اگر در فاصله نزدیک باشد باعث بیش از حد شدن نور می شود. برای ساخت رفلکتور نقره ای می توانید از فویل های نقره ای استفاده کنید.

 

رفلکتور طلایی :  این رفلکتور همه ی نور را بازتاب می دهد ولی فرق آن با رفلکتور نقره ای آن است که رفلکتور طلایی نور گرمی را بازتاب می دهد که میتوان از آن برای القای نور خورشید استفاده کرد. این رفلکتور برعکس رفلکتور سفید برای عکاسی در محیط بیرون مناسب است چرا که نور گرم آفتاب را تقویت می کند. بهتر است که از رفلکتور های طلایی با فلاش های استودیویی استفاده نشود، چراکه نور گرمی که بازتاب می کند ممکن است منجر به ایجاد نورپردازی ادغام شده در عکس نهایی شود.

 

رفلکتور مشکی : همانطور که می دانید رنگ مشکی جذب کننده نور است این رفلکتور هم به سبب مشکی بودن بیشتر از آن که نور را منعکس کند آن را جذب میکند. زمانی که بخواهید عکسی با کنتراست بالا داشته باشید رفلکتور مشکی گزینه مناسبی برای شما است.

 

شما برای عکاسی آتلیه ای به دوربین های حرفه ای نیاز دارید به همین سبب می توانید در جهت اطلاع از قیمت های دوربین ها و همچنین مشاوره رایگان کارشناسان مجرب با فروشگاه مرکزی کانن تماس بگیرید.

 

درباره نویسنده