عکاسی به روش نوردهی طولانی (Long Exposure)

long-exposure-photo-1

عکاسی به روش نوردهی طولانی (Long Exposure)

نوردهی طولانی یکی از روش هایی است که در حین عکاسی می توانید به آن توجه کنید، حال به بررسی این روش از دید نمایندگی مرکزی کانن می پردازیم.

long-exposure-photo-1

نوردهی طولانی یا Long Exposure به این معنا است که شما از یک شاتر طولانی مدت برای گرفتن یک سوژه ثابت و تحرک سوژه های دیگر استفاده کنید تا  در این حالت مسیرهای اشیاء در حال حرکت به واضح قابل مشاهده شود. اغلب نوردهی طولانی برای ثبت حرکت آبشار، خیابان های پر تردد، بزرگراه ها و … به کار می رود.

شما بسته به سلیقه خود می توانید یک سوژه را متحرک یا ثابت در نظر بگیرید و اشیا دیگر ثابت یا متحرک خواهند شد. هرچه سرعت شاتر طولانی تر شود ، اجسام متحرکی که تا الان شاید توجه زیادی به آن ها نداشتیم زیبا تر جلوه داده می شوند.

Long Exposure

برای گرفتن این عکس ها باید از یک دوربین که به شما امکان تنظیم سرعت شاتر را بدهد استفاده کنید که حرکت را متوقف کنید، یا حرکت را با استفاده از تار شدن اجسام ثبت کنید . دوربین را در حین یک نوردهی نیم ثانیه ای یا طولانی تر در دست بگیرید و حرکت دهید ، این حرکت باعث تار شدن یا مات شدن اجسام می شود که به این حرکت عمدی دوربین به اختصار  ICM می گویند . در بیشتر سبک های عکاسی که با کمبود نور مواجه است در این حالت برخلاف دیگر حالت ها با توجه به باز بودن شاتر در مدت زیاد چالش بر سر زیاد بودن نور است. حال برای مواجه با نور بیش از حد باید از دیافراگم بسته استفاده کنید و حساسیت دوربین را در کمترین حالت قرار دهید. همچنین شما می توانید از فیلتر ND استفاده کنید که بر روی لنز دوربین شما نصب می شود و مقدار نور ورودی به دوربین را کم می کند.

camera-lens-filter

فیلتر ND روی دوربین کانن 5d Mark II

با خرید از نمایندگی مرکزی کانن خرید آسان و مطمئن را تجربه کنید.

درباره نویسنده