معرفی دوربین کانن EOS 750D

تصویر کانن 750d

معرفی دوربین کانن EOS 750D

این دوربین جز بهترین دوربین های کانن در سطح مبتدی معرفی شده است که در نمایندگی مرکزی کانن موجود می باشد.
تابحال دوربین هایی که هرسال توسط کانن منتشر میشد با دوربین قبلی خود تفاوت آنچنانی نداشتند مانند دوربین 700d نسبت به دوربین 650d، اما این دوربین همراه با دوربین 760d دوربین های دوقلویی هستند که با مدل های پیشین خود تفاوت های بارزی دارند و با یکدیگر تفاوت های اندکی دارند.
این سومین بار است که کانن دو مدل دوقلو DSLR را باهم معرفی می‌کند.

تصویر کانن 750d

از ویژگی این دوربین میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
سنسور تصویر 24 مگاپیکسلی هیبریدی نسخه‌ی 3
سنسور نورسنج پیشرفته‌ ی 7560 پیکسلی
سیستم فوکوس خودکار 19 نقطه‌ای
پردازشگر تصویر DGIC6
دسترسی به wi-fi و nfc

سنسور این دوربینAPS-C یا Half Frame است و قابلیت ثبت تصاویر را در دو فرمت JPG و Raw دارد، که عکاسان حرفه ای بیشتر با فرمت Raw آشنایی داردند.

اگر شما هم از دارندگان دوربین های DSLR هستید و به دنبال فوکوس خودکار سریع و پی در پی در هنگام فیلم ‌برداری هستید ، این دوربین به شما پیشنهاد میشود.

کانن این بار از سیستم فوکوس خودکار 19 نقطه‌ای استفاده کرده است؛ دقیقا همان سیستمی که در دوربین 70d هم استفاده ‌شده است. نقاط بیشتر فوکوس خودکار باعث می‌شوند که بتوان راحت ‌تر روی سوژه‌هایی که در گوشه و کنار کادر دوربین قرار دارند فوکوس کنید.

نکته ی قابل توجه این است که نیکون بیش از یک سال است که از سیستم فوکوس خودکار 39 نقطه‌ای استفاده میکند که لازم بذکر است این 39 نقطه لزوما باعث کارآمدی بیشتر دوربین نمی شوند.

این دوربین عمدتا با لنز 18-55 و یا 18-135 در نمایندگی مرکزی کانن (فروشگاه منعم) به فروش میرسد ، که لنز پیشنهادی تیم منعم برای افراد مبتدی 18-55 میباشد.

یکی از معایب دوربین 750d باتری LP-E17 است که نسبت به باتری LP-E8 ظرفیت کمتری دارد که یکی از برتری های رقیب این دوربین یعنی دوربین نیکون D5500 باتری آن است.

دوربین 750d به Wi-Fi و NFC مجهز شده است. به‌ وسیله‌ی Wi-Fi می ‌توانید دوربین را با اپلیکیشن گوشی هوشمند، تبلت یا لپ ‌تاپ کنترل کنید و به انتقال تصاویر از دوربین بپردازید. اگر هم گوشی هوشمند مجهز به NFC دارید، می‌توانید بدنه‌ ی آن را به‌ آرامی به دوربین متصل کنید تا عمل تبادل انجام شود.

تفاوت زیادی در دوربین 750d و 760d مشاهده نمی شود و تفاوت اصلی این دو در ظاهر این است که Mode Dialدر 760d به چپ و بالای بدنه منتقل‌ شده است و دارای دکمه‌ ی مرکزی قفل است و به‌طور کلی این دوربین اندکی از 750d بلندتر است.

از مزایای خرید از نمایندگی مرکزی کانن می توان به خدمات پیش از فروش و پس از فروش آن اشاره کرد.برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان مجرب فروشگاه ، کافی است یک تماس با نمایندگی مرکزی کانن (فروشگاه منعم) حاصل فرمایید .

 

درباره نویسنده