نورپردازی آسان با Speed Light نیکون

nikon-sb5000-2

نورپردازی آسان با Speed Light نیکون

اگر جز عکاسان تازه وارد باشید احتمالا چیزی در مورد Speed Light نمی دانید،می توان گفت یکی از تجهیزات مهم برای عکاسی Speed Light  است که نمایندگی نیکون در ادامه به بررسی این مورد می پردازد.

nikon-sb5000-2

Speed light  یک فلاش قابل حمل است که در سال 1960 توسط شرکت نیکون ساخته شده است. این فلاش ها برای اولین بار طوری طراحی شده بودند که به خود دوربین وصل نشده و قابل حمل بودند. بعد از نیکون ، شرکت کانن تصمیم به ساخت انی نوع فلاش ها گرفت و امروزه بسیاری از شرکت ها درحال ساخت Speed Light هستند. با خوردن نام تجاری نیکون در روی آن شما مطمئن خواهید بود که این فلاش در قبال هزینه ای که کرده اید بهترین فلاش قابل حمل برای دوربین شما است. اسپید لایت در دوحالت دوربین خاموش و روشن کار می کند.

دلیل محبوبیت اسپید لایت به خاطر سایز کوچک ، وزن سبک ، نصب شدن و جدا شدن سریع و قیمت مناسب آن ها است. اسپید لایت یک نقطه شروع برای عکاسی با نورپردازی بود چون قیمت نورپردازی استودیویی بسیار گران است عکاسان با استفاده از اسپید لایت می توانند نورپردازی مناسبی داشته باشند و همچنین این فلاش ها قابل حمل هستند و دیگر نیاز به حمل تعداد زیادی وسایل برای یک عکاسی نیمه حرفه ای نیست.این فلاش ها بیشتر اوقات با باتری های کار می کنند.

به اسپید لایت ها Hot Shoe flash نیز می گویند زیرا این فلاش ها بر روی کفشک دوربین قرار می گیرند که البته لازم بذکر است این فلاش ها می توانند به صورت بی سیم هم وصل شوند.

 

Screenshot-449

 

این فلاش  دارای ویژگی های مثبت زیادی است اما یکی از معایب این فلاش ها آن است که به اندازه Studio Strobe قوی نیستند، یعنی استروب استودیویی می تواند دوبرابر اسپید لایت ها نور تولید کند و قاعدتا برای عکاسان کاملا حرفه ای مناسب نیست اما برای عکاسی نیمه حرفه ای و عادی بسیار مناسب هستند زیرا ارزان تر از استروب استودیویی هستند و همچنین قابل حمل و در دسترس هستند.

 

با خرید از نمایندگی نیکون خرید مطمئن و آسان را تجربه کنید، با یک تماس می توانید از قیمت دوربین های نیکون و همچنین Speed Light نیکون با خبر شوید و به صورا رایگان از مشاوره کارشناسان مجرب بهره مند شوید.

 

 

 

 

درباره نویسنده