نورپردازی مناسب در عکاسی

120cm-Portable-Pro-Octagon-Speedlight-Studio-Strobe-Flash-Reflective-Umbrella-Softbox-Diffuser

نورپردازی مناسب در عکاسی

در مطالب قبلی به اهمیت نورپردازی پرداخیتم که با لمس لینک می توانید از مطالب بهره مند شوید. حال می خواهیم به تجهیزات مفید در نورپردازی اشاره کنیم، با نمایندگی کانن همراه باشید.

ST1

اصطلاح Soft Box به ابزاری گویند که نور را در مسیر محدودی هدایت می‌کند و آن را به‌صورت پراکنده عبور پخش می کند. سافت‌ باکس‌ ها در قدیم از چوب ساخته می‌ شدند و وزن بسیار زیادی داشتند، ولی در حال حاضر از مواد سبک‌ وزن استفاده می‌شود و در ابعاد مختلفی در دسترس هستند.

یکی از ابزارهای بسیار مهم و کاربردی در نورپردازی پرتره، صنعتی و تبلیغاتی سافت باکس ها هستند. وظیفه سافت باکس ها در عکاسی این است که نور را از خود عبور داده و باعث نرم تر شدن نور شوند به همین دلیل به آن ها Soft به معنای نرم می گویند. قرار دادن سافت باکس ها یا هر منبع نوری دیگر با توجه به قراگیری در زوایای مختلف، ارتفاع و همچنین دوری و نزدیکی نسبت به سوژه باعث به وجود آمدن موقعیت های مختلف نوری در سوژه می شود

 

قسمت بیرونی سافت باکس از یک پارچه تیره تشکیل شده است اما داخل سافت باکس ممکن است طلایی، نقره ای و یا سفید باشد که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. اگر داخل آن نقره ای باشد، سافت باکس 100 % نور را بازتاب می دهد، اگر داخل آن طلایی باشد 100 % نور را بازتاب می دهد با این تفاوت که نور را به صورت گرما تولید می کند و اگر داخل آن سفید باشد 98 % نور بازتاب داده می شود. پرکاربرد ترین و رایج ترین رنگ سافت باکس ، نقره ای است.

.

120cm-Portable-Pro-Octagon-Speedlight-Studio-Strobe-Flash-Reflective-Umbrella-Softbox-Diffuser

 

قیمت سافت باکس ها، ابعاد و همچنین شکل آنها بسیار متنوع است همچنین از نظر ظاهر در شکل های  مستطیل، مربع و هشت ضلعی در بازار موجود هستند که هر کدام کارایی خاصی دارند. با کمک سافت باکس می توانید نور پردازی های تک نور زیبایی انجام دهید. همچنین با ترکیب سافت باکس با منابع نوری دیگر می توانید  به عکس های بی نظیری از نظر کیفیت و زیبایی دست پیدا کنید.

 

با خرید از نمایندگی کانن خرید آسان و مطمئن را تجربه کنید، کافیست یک تماس با ما حاصل فرمایید.

 

 

درباره نویسنده