نکاتی درمورد ژست گرفتن هنگام عکسبرداری

نکاتی درمورد ژست گرفتن هنگام عکسبرداری

حتما شما هم هنگامی که میخواید عکس بگیرید دنبال ژست مناسب هستید و نمی دانید چه ژستی درست است، در ادامه مطلب فروشگاه مرکزی نیکون به معرفی ژست های مناسب برای عکاسی می پردازد.

 

همه ی ما در طول روزمرگی های خود دوست داریم لحظاتی را با عکس گرفتن ثبت کنیم، اما بعضی وقتا عکس ها طوریکه ما می خواهیم زیبا نمی شوند، یکی از دلایل آن بی اطلاعی ما از ژست های درست است.

 

 بدن خود را بچرخانید

شاید این ژست به نظر شما قدیمی بیاید اما همچنان بسیار کاربرد دارد. زاویه بدن خود را در 45 درجه تنظیم کنید. دست ها را روی پهلوهایتان نزدیک به استخوان لگن بگذارید و یک پایتان  را جلوی پای دیگر قرار دهید و وزن خود را روی پای عقب بیندازید. یکی از نکات مهم این است که بازو  به بدنت نچسبد چون باعث می شود بدن شما پهن نشان داده شود.

 

ژست نشستن جلوی دوربین

اگر رو به روی دوربین نشسته اید یکی از ژست های بد دست به سینه نشستن یا غوز کردن و شل بودن بدن است، صاف بنشینید و

شما می توانید یک پایتان را روی دیگری بگذارید، هر دو آرنج را روی زانوی پای بالایی بگذارید. یکی از دست‌ها را به شکل عمودی و دیگری را به شکل افقی قرار دهید.

 

ژست دست ها

دستتان باید به نحوی قرار گیرد که به ترسیم خطوط چهره و برجسته‌ سازی آن ها کمک کند. شما می توانید با دستان‌ خود به نقاط معینی از چهره و یا کل بدنتان اشاره کنید . نکته مهم دیگر این است که هنگام عکس گرفتن هرگز دستتان را روی سر یا صورت قرار ندهید.ارگ دستتان را روی صورت خود بگذارید باعث کوچک شدن بیش از حد سر می شود .

 

در مطالب قبلی به بررسی ژست های صورت پرداختیم که با لمس لینک می توانید مشاهده کنید. یکی از فاکتور های عکس خوب ژست درست است و فاکتور دیگر دوربین مناسب است، با فروشگاه مرکزی نیکون تماس بگیرید و در خرید دوربین از کارشناسان مجرب مشاوره رایگان بگیرید.

درباره نویسنده