نکاتی درمورد ژست گرفتن هنگام عکسبرداری

نکاتی درمورد ژست گرفتن هنگام عکسبرداری

حتما شما هم هنگامی که میخواید عکس بگیرید دنبال ژست مناسب هستید و نمی دانید چه ژستی درست است، در ادامه مطلب نمایندگی مرکزی نیکون به معرفی ژست های مناسب برای عکاسی می پردازد.

 

همه ی ما در طول روزمرگی های خود دوست داریم لحظاتی را با عکس گرفتن ثبت کنیم، اما بعضی وقتا عکس ها طوریکه ما می خواهیم زیبا نمی شوند، یکی از دلایل آن بی اطلاعی ما از ژست های درست است.

 

زاویه صورت

یکی از کار هایی که باید انجام بدهید آن است که مستقیم به دوربین نگاه نکنید زیرا باعث می شود صورت شما بزرگتر از حد معمول نشان داده شود. بهتر است صورت خود را کمی به بالا و یا کمی به پایین زاویه دار کنید. این کار باعث ایجاد سایه روی صورت شما می شود و صورت شما را لاغر تر نشان می دهد.

 

چانه تان را به سمت جلو نگه دارید

یکی از نکات بسیار مهم در عکس گرفتن، این است که گردن‌ شما باید دیده شود. سرتان را زیاد به یک‌ طرف نباید کج نکنید. سر و چانه‌ تان را کمی جلو و به سمت دوربین نگه‌ دارید. در این حالت گردن‌تان باریک‌ تر به‌ نظر می‌ رسد و نوعی ظرافت و تناسب اندام در تصویرتان دیده خواهد شد.

 

لبخند بزنید

شما در حالت عادی به راحتی لبخند می زنید اما در عکس ها باید اصولی را رعایت کنید .اگر بیش از اندازه هنگام لبخند دهانتان را باز کنید باعث می شود چشم های تان افتاده و گونه های تان پف کرده نشان داده شود. شما باید دهان خود را کمی باز کنید به طوری که لب پایین دندان های بالایی را لمس کند. این که چه مقدار از دندان هایتان در هنگام لبخند مشخص باشد بستگی به فرم دندان ها و سلیقه شخصی شما دارد اما نباید طوری باشد که چشم های شما به صورت افتاده به نظر برسد.

 

برای دیدن ژست های بدن کافی است لینک را لمس کنید . یکی از فاکتور های عکس خوب ژست درست است و فاکتور دیگر دوربین مناسب است، با نمایندگی مرکزی نیکون تماس بگیرید و در خرید دوربین از کارشناسان مجرب مشاوره رایگان بگیرید.

 

 

 

درباره نویسنده