نکات کلیدی برای خرید دوربین عکاسی

نکات کلیدی برای خرید دوربین عکاسی

در عصر حاضر دوربین های عکاسی بسیار پر طرفدار هستند ، فروشگاه مرکزی کانن در این مطلب شما را در مورد فاکتور های مهم خرید یک دوربین عکاسی خوب راهنمایی می کند.

 Canon_EOS_70D_35811192_03

 

مقدار توانایی زوم دوربین

هر دوربین دارای دو نوع زوم است یکی زوم اپتیکال و دیگری زوم دیجیتال ، در هنگام خرید باید به زوم اپتیکال توجه نمایید. زوم دیجیتال یعنی بریدن ناحیه میانی تصویر توسط نرم‌ افزار دوربین . اگر در یک دوربین نوشته باشد زوم دیجیتال آن x2 است در صفحه نمایش کیفیت آن نصف می شود پس نباید در خرید به زوم دیجیتال دقت کنید، معیار خرید زوم اپتیکال است.

 

اهمیت باتری در خرید دوربین عکاسی 

مهم ترین منبع تغذیه دوربین باتری آن است، حال اگر شما دوربینی با باتری که عمر آن کم است بگیرید به مشکل بر خواهید خورد، پس حتما در هنگام خرید دوربین به عمر باتری و تعداد عکس و ساعتی که می تواند عکسبرداری و فیلمبرداری کند توجه فرمایید. همچنین می توانید یک باتری اضافه تهیه کنید تا به هنگام اتمام شارژ باتری اول از باتری دیگر استفاده کنید.

 

 

وزن و ابعاد دوربین

شاید در نگاه اول وزن مسئله ی مهمی بریا شما نباشد و بگویید هر وزنی باشد مهم نیست، اما اگر می خواهید این دوربین را با خود حمل کنید و در مسافرت و جاهای مختلف در دست بگیرید و حمل کنید واقعا مسئله مهمی به حساب می آید. ابعاد دوربین و وزن آن نباید زیاد باشد تا شما بتوانید بهترین استفاده را از دوربین خود بکنید ، اگر بتوانید یک دوربین کوچک با همان امکانات یک دوربین بزرگتر تهیه کنید، بهترین انتخاب را کرده اید. با تماس با فروشگاه مرکزی کانن کارشناسان مجرب ما شما را در این امر راهنمایی خواهند کرد.

 

در مطالب قبلی به فاکتور های مهم دیگر در خرید دوربین عکاسی پرداختیم با لمس لینک می توانید از آن ها هم دیدن فرمایید.

 

 

درباره نویسنده