نکات کلیدی برای خرید دوربین عکاسی

نکات کلیدی برای خرید دوربین عکاسی

در عصر حاضر دوربین های عکاسی بسیار پر طرفدار هستند و نمایندگی مرکزی کانن در این مطلب شما را در مورد فاکتور های مهم خرید یک دوربین عکاسی خوب راهنمایی می کند.

 

Canon-photo-recovery

 

مقدار مگاپیکسل دوربین

بسیاری از مردم بر این باور هستند که عدد مگاپیکسل دوربین مهم ترین فاکتور در خرید دوریبن است و اگر عدد پایینی باشد یعنی عکس ها خوب و با کیفیت نخواهند بود، اما باید بگوییم اولین سوالی که باید از خود بپرسید که برای چه مصرفی می خواهید دوربین تهیه کنید؟ اگر برای ثبت لحظات زندگی خود می خواهید دوربین عکاسی بخرید نباید زیاد به عدد مگاپیکسل دوربین توجه کنید یعنی بیشتر دوربین ها ، عکس های با کیفیتی می گیرند و عدد های مگاپیکسل خیلی بالا برای عکاسی حرفه ای است. کیفیت عکس رابطه مستقیمی با نوع و کیفیت سنسور حساس به نور دوربین و لنز آن دارد. شرکت های قدیمی مانند شرکت کانن برای ساخت دوربین های آنالوگ خود از حسگر ها و لنز های با کیفیت‌ تر و البته گران‌ تر استفاده می‌کنند و همین مساله موجب می ‌شود گاهی کیفیت عکس‌ های یک دوربین دیجیتال با مگاپیکسل پایین‌ تر، بهتر از عکس‌ های دوربین دیگری باشد که مگاپیکسل بالاتری دارد.

 

دوربین DSLR یا کامپکت؟

باز هم باید این سوال را از خود بپرسید برای چه می خواهید دوربین بخرید؟ برای مصرف روزانه و ثبت لحظات زندگی یا برای عکاسی حرفه ای ، دوربین های کامپکت یعنی دوربین های دیجیتال معمولی و دوربین های DSLR یعنی دوربین های عکاسی حرفه ای ، دوربین‌های DSLR نسبت به دوربین‌های کامپکت پیچده ‌تر، سنگین‌تر ، گران‌تر و حمل کردن آن ها سخت تر است.

 

در مطالب بعدی به فاکتور های مهم دیگر در خرید دوربین عکاسی پرداختیم که با لمس لینک می توانید مشاهده کنید، شما می توانید برای اطلاع از قیمت دوربین های کانن و همچنین بهره مندی از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب با نمایندگی مرکزی کانن تماس بگیرید.

 

 

 

درباره نویسنده