نکات کلیدی در عکاسی که باید بدانید

henri-cartier-bresson

نکات کلیدی در عکاسی که باید بدانید

در این مطلب می خواهیم به نکات کلیدی که می توانید در عکاسی با رعایت آن ها به یک عکاس حرفه ای تبدیل شوید، با نمایندگی کانن همراه باشید.

henri-cartier-bresson

ثبت عکس با فرمت Raw

فرمت Raw باعث ثبت کیفیت اصلی و همچنین امکان ویرایش و برطرف کردن ایرادات عکس می شود اما فرمتی مانند JPEG این امکانات را ندارد. می توانید در دوربین DSLR خود به بخش Image Quality مراجعه کرده و کیفیت و فرمت ذخیره‌ ی عکس را روی Raw تنظیم کنید. اگر این کار را بکنید می توانید کیفیت عالی عکس های خود را مشاهده کنید.

 

استفاده تراز سفید خودکار (AWB)

استفاده از تراز سفید خودکار یا AWB یک ویژگی بسیار خوب برای شما است که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. در یک محیط باز همواره نور در حال تغییر است و اگر بخواهید تراز سفیدی را به صورت دستی‌ تغییر دهید باید بگوییم این کار پیچیده و وقت گیر است. برای این کار کافی است به منوی دوربین خود مراجعه کنید و گزینه White Balance را انتخاب کنید سپس آن را در حالت Auto قرار دهید.

 

ISO دوربین خود را در حالت خودکار بگذارید

اگر از تنظیمات  Auto ایزو استفاده کنید، به‌ راحتی بسیاری از مشکلات عکس ‌برداری را برای خود حل کرده ‌اید. این کار باعث کیفیت عکس بهتر خواهد شد، همچنین سرعت شاتر بالاتر، مستلزم ISO  بالاتر است. استفاده از مقادیر بالای ISO ، خصوصاً در دوربین‌های حاوی کراپ سنسور نویز بالایی روی تصویر ایجاد می‌ کند و در آخر، عکسی بی ‌کیفیت، ثبت می‌ شود.

شما می ‌توانید  ISO دوربین خود را از  ۴۰۰ تا۸۰۰ تنظیم کنید اما بهترین کار این است که دوربین خود را در حالت خودکار قرار دهید. اگر دوربین شما فول فریم است می توانید حداکثر مقدار حساسیت ISO  را روی ۱۶۰۰ قرار دهید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت دوربین ها و همچنین تعمیر دوربین خود با نمایندگی کانن تماس بگیرید.

 

درباره نویسنده