هشت وسیله لازم در عکاسی در سفر

9d39c463-51a6-438e-8f1a-8ac8a9944f6c

هشت وسیله لازم در عکاسی در سفر

برای بسیاری از مردم عکاسی فقط فشار دادن دکمه ی گوشی هوشمند خود یا دوربین عکاسی است و اگر همه ی کسانی که در عکس هستند از عکس راضی باشند آن عکس خوب است اما در حقیقت عکاسی چیزی فراتر از این حرف ها است، عکاسی حرفه ای به تنظیم سرعت شاتر، گشودگی دیافراگم، زاویه سوژه ها و چیزهای دیگر بستگی دارد. اگر شما هم به دنبال وسایلی برای عکاسی حرفه ای هستید با نمایندگی نیکون همراه باشید.

9d39c463-51a6-438e-8f1a-8ac8a9944f6c

کیف دوربین

در ابتدا باید بگوییم برای آن که همیشه وسایل جانبی دوربین خود را به همراه داشته باشید بهتر است یک کیف مخصوص تهیه کنید.

بند دوربین

این بند مخصوص دوربین های DSLR است که بیشتر اوقات وزن زیادی دارند،البته می توانید برای دوربین های دیگر هم استفاده کنید، این بند دوربین شما را از خطر سقوط و اسیب دیدگی محافظت می کند.

لنز حرفه ای

می دانید که وجود لنز جدا برای دوربین اجباری نیست چون بیشتر دوربین ها با لنز هستند البته بعضی از دوربین های بدون لنز و فقط بدنه آن ها به فروش می رسد که باید برای آن ها لنز تهیه کنید، اما آن هایی که دارند عکس های خوبی می گیرند اما برای بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت عکس های خود می توانید لنز جدا تهیه کنید.

سه پایه

سه پایه برای جلوگیری از لغزش دوربین و همچنین ثابت ماندن دوربین است.

فیلتر لنز

جهت ایجاد تغییرات در کمیت یا کیفیت نور و با توجه به نوع عکاسی (رنگی، سیاه سفید و..) از فیلتر استفاده کنید.

هارد دیسک

اگر می خواهید برای چند روز متوالی عکاسی کنید، به یک هارد دیسک برای Back up گرفتن از عکس های خود نیاز دارید.

کارت حافظه

شما به یک کارت حافظه حرفه ای در جهت ذخیره ی عکس با سرعت بالا نیاز دارید.

دستمال مناسب

از آنجایی که در هنگام عکاسی با توجه به شرایط، احتمال کثیف شدن لنز در هر لحظه ممکن است، به یک دستمال مناسب برای تمیز کردن لنز نیاز دارید.

 

شما به وسایل جانبی برای عکاسی هر چه بهتر نیاز دارید اما فراموش نکنید مهم ترین ویژگی یک عکاس قدرت خلاقیت و ذهن آزاد اوست که باعث خلق عکس های بی نظیر می شود. برای تهیه دوربین و تعمیر دوربین خود با نمایندگی نیکون تماس بگیرید.

 

درباره نویسنده