چگونه عکاسی مدلینگ کنیم؟

چگونه عکاسی مدلینگ کنیم؟

عکاسی مدلینگ در جامعه امروزی یکی از رایج ترین نوع عکاسی است و بسیار هم شغل پردرآمدی است، حال با نمایندگی مرکزی کانن همراه باشید تا به بررسی بیشتر این حرفه بپردازیم.

2b7ff69a2b8027a268d3543490ab64ec

به نظر خیلی ها این عکاسی ساده است و کار خاصی در آن انجام نمی شود اما گرفتن این عکس ها به عنوان عکس مدلینگ بسیار سخت است. در عصر حاضر یکی از دلایل سخت شدن این نوع عکاسی رقابت با بسیاری از عکاسان دیگر است که روز به روز به تعدادشان افزوده می شود. ما به شما تکنیک های عکاسی مدلینگ را در ادامه خواهیم گفت.

 

زاویه درست

زاویه صورت یکی از کار های مهم در عکسبرداری مدلینگ است، مدل نباید صورتش را بدون زاویه قرار دهد چون این کار مختص عکس های رسمی و به اصطلاح شناسنامه ای است. همچنین شما باید نورپردازی عالی انجام دهید تا صورت مدل مشخص باشد.

در عکاسی دو نوع نور وجود دارد، نور عمومی و نور اختصاصی; همانطور که از اسم نور عمومی مشخص است این نور به همه جا تابانده می شود و جای خاصی مد نظرش نیست، اما نور اختصاصی یعنی نوری که به یک عضو بدن یا یک جای مشخص تابانده می شود. لازم بذکر است که در عکاسی سیاه سفید تلفیق دو نور عمومی و اختصاصی مانعی ندارد. اما در عکاسی رنگی به علت تأثیرات رنگ آبی و زرد موجود در این نورها باید فقط یک کدام از آن ها استفاده شود.

همچنین در نورپردازی پرتره با چهار زاویه نور دیگر مواجه هستیم : نور روبرو ، نور مایل ، نور مماس ، نور پایین

 

در مطالب قبلی به تکنیک های دیگر برای عکاسی مدلینک پرداختیم که با لمس لینک می توانید مشاهده فرمایید. با یک تماس با فروشگاه مرکزی کانن علاوه بر آنکه می توانید از قیمت های دوربین های کانن با خبر شوید می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.

 

درباره نویسنده