چگونه عکاسی مدلینگ کنیم؟

چگونه عکاسی مدلینگ کنیم؟

عکاسی مدلینگ در جامعه امروزی یکی از رایجترین نوع عکاسی است و بسیار هم شغل پردرآمدی است، حال با نمایندگی مرکزی کانن همراه باشید تا به بررسی بیشتر این حرفه بپردازیم.

2b7ff69a2b8027a268d3543490ab64ec

به نظر خیلی ها این عکاسی ساده است و کار خاصی در آن انجام نمی شود اما گرفتن این عکس ها به عنوان عکس مدلینگ بسیار سخت است. در عصر حاضر یکی از دلایل سخت شدن این نوع عکاسی رقابت با بسیاری از عکاسان دیگر است که روز به روز به تعدادشان افزوده می شود.

حال اگر تصمیم به پرداختن به این حرفه گرفتید سوال اول برای شما این است که به چه وسایلی نیاز دارم؟ خب باید بگوییم این مورد اونقدرا هم مهم نیست، شما می توانید به دوربین معمولی خود لنزی وصل کنید ، لنز های کانن برای این کار بسیار مناسب هستند ، بعضی ها معتقدند حتی با دوربین گوشی خود هم می توانید این کار را بکنید اما اگر خودتان هم حساب کنید این کار زیاد کار جالبی نیست، پس بهتر است یک دوربین حرفه ای بخرید یا به دوربین خود یک لنز خوب وصل کنید.

باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم :

 

تجهیزات

حتما تجهیزات خود را همراه داشته باشید تا بعد از چند بار عکاسی مدلینگ متوجه شوید دیگر به چه تجهیزاتی نیاز دارید و همچنین چه چیزهایی لازم نیستند و آن ها را حذف کنید.

 

مهم ترین موضوعمدل

ارتباط چشمان مدل عکسبرداری شما با دوربین یکی از مهم ترین موضوعاتی است که شما باید به آن توجه کنید.  راحتی و آرامش مدل بسیار مهم است زیرا چشم ها وچهره و حالات مدل حاکی از ارتباط برقرار شده است و اگر بتوانید این ارتباط را برقرار کنید یعنی شما بهترین لحظه را ثبت کرده اید.

 

نورپردازی

در ابتدا که هنوز حرفه ای نشدید باید همه چیز را امتحان کنید تا به عکس مورد نظرتان برسید، نورهای مختلف را امتحان کنید، از سایه های ناخواسته اجتناب کنید تا بتوانید یک نور خاص را با فیلتر، رفلکتور (بازتاب دهنده) بازآفرینی کنید.

 

 

در ادامه به توضیح بیشتر عکاسی مدلینگ پرداختیم که با لمس لینک می توانید این مطالب را مشاهده فرمایید . برای اطلاعات بیشتر از قیمت دوربین های کانن که بریا عکاسی مدلینگ مناسب هستند و یا تعمیر دوربین خود با ما تماس بگیرید.

درباره نویسنده