ترفند های عکس گرفتن دو سوژه بر روی هم

02800013

ترفند های عکس گرفتن دو سوژه بر روی هم

حتما شما هم عکس هایی با مضمون Double Exposure یا دو عکس روی هم دیده اید و این نوع عکسبرداری نظر شما را به خود جلب کرده است. در ادامه به بررسی چگونه گرفتن این عکس ها از نگاه فروشگاه مرکزی نیکون می پردازیم.

double-exposure-photography-5

اگر شما هم به دنبال این سبک از عکاسی هستید باید بگوییم بعضی از دوربین های کامپکت و SLR نیکون و دوربین های دیگر دارای حالت  Multiple Exposure هستند که با انتخاب این حالت می توانید به این سبک عکاسی کنید.

 

حالا می خواهیم روش عکسبرداری Double Exposure را آموزش دهیم. شما ابتدا  دوربین خود را در حالت Multiple Exposure قرار می دهید ، سپس اولین عکس مورد نظر خود را می گیرید حال این عکس بصورت محو روی صفحه نمایش دوربین شما نمایش داده می شود تا شما موقعیت عکس دوم را بهتر مشخص کنید ، سپس عکس دوم را می گیرید و بنا به انتخاب خود این دو عکس روی هم می افتند.

در آخر نظر شما را به یکی از صحبت های  Hayden Williams طراح معروف در مورد این نوع سبک از عکس جلب می نماییم. او می گوید که از نظر او بخش بزرگی از روند عکاسی یافتن شات درست است. “گاهی اوقات من اولین سوژه ی مورد نظرم را میگیرم، سپس قبل از گرفتن عکس دوم ، چند روز صبر می کنم چون من دنبال شکار کردن سوژه ی درست هستم. فکر می کنم طولانی ترین زمان بین عکس ها تقریبا دو هفته است ولی بازم بنظرم این یک ریسک هست ”

02800013

عکسی از Hayden Williams با سبک Double Exposure

 

اگر دوربین شما این حالت را ندارد می توانید با فروشگاه مرکزی نیکون تماس بگیرید و از لیست دوربین های دارای این حالت و قیمت آن ها با خبر شوید و یا می توانید با استفاده از برنامه های ویرایش و فوتوشاپ این کار را انجام دهید.

 

 

 

 

درباره نویسنده