نورپردازی مناسب در عکاسی

ST1

نورپردازی مناسب در عکاسی

خیلی ها بر این باورند که نور است که عکاسی را می سازد، به این معنا که بدون نور عکاسی امکان پذیر نیست، حال به بررسی نورپردازی از نگاه فروشگاه مرکزی نیکون می پردازیم.

ST1

می دانید که اولین نکته در عکاسی وجود نور است، این نور می تواند طبیعی باشد مانند نور خورشید در روز یا نوری که از پنجره یا روزنه ای در اتاق در ساعاتی از روز و بعد از ظهر میاید باشد، یا این نور می تواند از منابع مصنوعی مانند چراغ، فلاش دوربین ، و .. تامین شود.

حال نورپردازی یعنی تامین نور به صورت مصنوعی برای جبران کمبود نور به صورت طبیعی، این نور برای بالابردن هر چه بیشتر کیفیت عکس است، اگر نورپردازی به صورت درست تامین شود تفاوت چشمگیر عکس با نورپردازی و بدون نورپردازی را خواهید فهمید. با نورپردازی مناسب به سوژه می توان در یک تصویر دو بعدی حس سه بعدی ایجاد نمود. معمولا جلوه های ویژه بصری از همراهی نور با سایه به وجود می آیند. نوردهی و ایجاد مناطق سایه روشن، در عکاسی از افراد و ایجاد عکس های پرتره می تواند به شکلی زیبا و خلاقانه بکار رود.

نمی توان گفت نورپردازی فقط در جهت روشن کردن منطقه ی مورد نظر است، نورپردازی برای نشان دادن هر چه بیشتر سطوح و تاکید شکل و جنس سوژه ی مورد نظر است.شما می توانید با ایجاد سایه روشن، آثاری زیبا و با حس و حال سه بعدی خلق کنید. باید بگوییم نورپردازی درست آن قدر مهم است که شما می توانید هرچیزی را جور رویایی و متفاوتی نشان دهید، برای مثال از نشان دادن عیب های صورت مدل مورد نظر چشم پوشی کنید و فقط زیبایی ها را نشان دهید.

images

در ادامه به چگونگی نورپردازی درست می پردازیم که با لمس لینک می توانید از مطالب بهره مند شوید، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین تعمیر دوربین خود با فروشگاه مرکزی نیکون تماس بگیرید.

 

درباره نویسنده