عکاسی در طبیعت

wildlife-photography

عکاسی در طبیعت

اگر بخواهیم در مورد عکاسی در طبیعت به صورت کاملا حرفه ای صحبت کنیم بیاد بگوییم یکی از پرخرج ترین و همچنین سخت ترین شاخه ها در عکاسی است.

wildlife-photography

امکان دارد شما فکر کنید عکاسی از طبیعت مانند رفتن به سفر و عکس گرفتن ساده از طبیعت است، اما عکاسی در طبیعت به بخش هایی تقسیم می شود. مانند عکاسی از حیوانات، حشرات، آبشار ها و ..

 

گفتیم عکاسی از طبیعت یکی از پر خرج ترین عکاسی هاست زیرا شما تقریبا به همه ی لنز های موجود نیاز دارید که در رشته‌های عکاسی هیچوقت مصرف ندارند ولی در عکاسی از طبیعت موارد مصرف فراوانی پیدا خواهند کرد و از آنجایی که عکاسی از طبیعت مستلزم سفر به طبیعت به ویژه به مناطق دور است شما بیاد همه ی امکانات مور نیاز را با خود ببرید. لنز و سه پایه و فیلتر و کوله پشتی و … گرفته تا وسایل استتار و دفاع شخصی و وسایل خواب و خوراک می‌تواند جزو وسیال مورد نیاز در عکاسی از طبیعت باشد. همچنین شما بیاد خود را برای پیاده روی های طولانی ، کوه پیمایی ، صخره نوردی و … آماده کنید. حال قبل از فراهم آوردن وسایل باید به چه چیزهایی توجه کنید؟

 

شناخت منطقه و طبیعت

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که به صورت تمام بر منطقه ای که میخواهید به آن سفر کنید مسلط باشید، همچنین باید در سفر با خود یک نقشه و یک قطب نما همراه داشته باشید.

 

شناخت نور و رابطه آن با رنگ

حال نکته ای مهم در عکاسی را باید به یاد داشته باشید آن هم شناخت نور و رابطه آن با رنگ است که می تواند در عکاسی طبیعت برای شما مفید واقع شود.شما باید بدانید مثلا گل ها در روز و نور زیاد بسیار زیبا تر از شب هستند یا عکاسی از یک حیوان در روز بهتر است یا شب؟ توجه به این نکات باعث خاص تر شدن و زیباتر شدن عکس های شما می شود.

 

در ادامه به توضیحات بیشتر در مورد عکاسی از طبیعت می پردازیم . برای اطلاعات بیشتر از دوربین های مناسب عکاسی در طبیعت با نمایندگی مرکزی نیکون تماس بگیرید.

درباره نویسنده