معرفی عکاسی کاندید

معرفی عکاسی کاندید

در این مطلب می خواهیم به بررسی عکاسی کاندید بپردازیم. با نمایندگی مرکزی کانن همراه باشید.

112

عکاسی کاندید درواقع عکاسی به طوری که سوژه از آن خبر نداشته باشد است و می توان گفت عکس ناگهانی است، در حال حاضر این عکاسی بسیار رایج است حتی شما در عکاسی عروسی هم این سبک را مشاهده می کنید، می توان گفت عکاسی به این سبک بسیار پرطرفدار است زیرا باعث می شود شما از گرفتن ژست های مصنوعی پرهیز کنید.

در این سبک از عکاسی تمرکز بر روی گرفتن عکس بدون برنامه ریزی قبلی است یعنی به جای پرداختن به مسائل تکنیکی باید به دوربین اجازه رفتن در درون حوادث را داد. این سبک دقیقا نقطه مقابل عکاسی به سبک کلاسیک است. این سبک سوژه را همانطور که هست نشان می دهد. نکاتی را در این سبک باید رعایت کنید به ترتیب ذیل است :

 

از دریچه دیافراگم مناسب استفاده کنید

در محیط های کم نور می توانید از حساسیت ایزوی بالا و دریچه دیافراگم باز استفاده کنید. در این صورت در این محیط ها هم می توانید عکس هایی با نور مناسب و عمق میدان کم داشته باشید.

 

دوربینتان را همه جا به همراه داشته باشید

اگر به دنبال گرفتن عکس های قابل قبول مخصوصا در عکاسی کاندید هستید سعی کنید دوربینتان را در موقعیت های مختلف با خود داشته باشید. گرچه ممکن است در ابتدا کمی خسته کننده به نظر برسد اما مطمئن باشید که این کار منجر به ثبت لحظه های چشم گیر و پیشرفت شما در عکاسی می شود.

 

از لنز تله فتو استفاده کنید

حقیقت این است که همه ی هنگام دیدن دوربین ناخودآگاه ژست می گیریم یا سعی می کنیم خودمان نباشیم ، این باعث می شود عکاسی کاندید دیگر به سبک اصلی خود نباشد پس شما می توانید برای شکار کردن لحظه های ناب از سوژه فاصله بگیرید و با یک لنز فتو به ثبت لحظه ها دست بزنید. همچنین استفاده از این نوع لنز پرسپکتیو در عکس را کم می کند وبرای عکاسی پرتره بسیار مناسب است.

 

بررسی زوایای مختلف

اگر می خواهید کاندید عکاسی کنید نمی توانید از سوژه بخواهید که برای ترکیب بندی بهتر جا به جا شود و یا اینکه از سوژه بخواهید طبیعی به نظر برسد. بنابراین برای ثبت بهترین عکس های کاندید در اطراف سوژه حرکت کنید. سوژه را از زوایای مختلف بررسی کرده و سپس لحظه مورد نظر خود را شکار نمایید

 

عکس ها را با فرمت Raw ثبت کنید

در هر نوع عکاسی پیشنهاد ما به شما ذخیره آن ها با فرمت Raw است زیرا این فرمت هم کیفیت اصلی عکس شما را حفظ می کند و هم شما می تواندی عکس های خود را به راحتی ادیت کنید. البته حواستان باشد در ادیت عکس ها اغراق نکنید!

 

با خرید از نمایندگی مرکزی کانن از مزایای خدمات پیش از فروش و پس از فروش بهره مند می شوید.

 

 

 

درباره نویسنده